Banner 5

Розвиток дрібної моторики дитини за допомогою...чого завгодно

Якщо не приділяти уваги розвитку своєї дитини, то це дуже негативно позначиться на її інтелекті та мисленні. Тому з найперших днів життя з малюком потрібно працювати, допомагаючи йому освоїти своє тіло і мозок.

Сучасним батькам прекрасно відомо про зв'язок між розвитком мислення, мовлення та дрібною моторики дитини. Чим спритнішими і активнішими будуть пальчики, тим раніше малюк почне говорити.

Асортимент розвиваючих ігор великий: мозаїки, пазли, шнурівки, конструктори та багато іншого. Але, виявляється, тренувати дрібну моторику рук можна і за допомогою речей, які використовуються в повсякденному житті. Ось деякі з них.

1. Мамині прикраси. Задовольніть цікавість малюка і дозвольте розглянути йому намисто, браслети, кільця, сережки, ланцюжки. Відрізняючись за розміром, матеріалом, формою вони складаються з безлічі дрібних деталей, що корисно для розвитку маленьких пальчиків. Спробуйте, наприклад, нанизувати на шнур кільця і намистинки.

2. Пляшечки, баночки, коробочки, які завжди залишаються після використання продуктів, необов'язково відразу викидати. Наприклад, повчіть дитину відкручувати і закручувати, відкривати і закривати кришечки у пляшок. Руки, виконуючи різноманітні рухи, зміцніють. Візьміть подібні предмети в пісочницю, де вони будуть користуватися величезною популярністю.

3. Стануть в нагоді і мамині швейні приналежності. За допомогою котушок ниток, різнокольорових гудзиків, різних по довжині гумок, кнопок спробуйте викласти на рівній поверхні візерунок. Побачите, яке це корисне і захоплююче заняття. З метою безпеки варто обзавестися килимком. Досить на щільну тканину пришити гудзики, липучки, блискавки, кнопки, і вийде унікальний посібник для малюка.

Втім, не забувайте і про безпеку малюка. Токсичні матеріали або гострі предмети можуть поранити дитину. Тому під час гри потрібно стежити за безпекою, але ненав'язливо. Розвиток малюка сковується, якщо контроль занадто великий. Він стає нерішучим, трохи скутим, або навпаки, поводиться зухвало і з протестом. Це справжнє мистецтво, пізнати яке дано не всім.

Викладайте з сірників літери, придумуйте з природного матеріалу казкових тварин, з газет і журналів вирізайте картинки і робіть з них аплікації. Використовуйте все, що завгодно для збагачення тактильних відчуттів і формування дрібної моторики малюка.